Organigrama - Conservatorio Profesional de M vento contrabaixo

Organigrama

 
Equipo directivo
  • Directora: Purificación Iglesias Pateiro
  • Vicedirectora: Mª Celia Adrián Rodríguez
  • Secretaria: María García-Mendoza Fernández.
  • Xefa de estudos: Raquel Carrera Álvarez
Consello escolar
  • Directora: Purificación Iglesias Pateiro
  • Secretaria: María García-Mendoza Fernández
  • Xefa de estudos: Raquel Carrera Álvarez
  • Representante de profesores: Isabel Feijóo Puente
  • Representante de profesores: Jorge Fernández Taboada
  • Representante de profesores: Mª Soledad Mendive Zabaldica
  • Representante de profesores: Gustavo Adolfo Barcia González
  • Representante de profesores: Emilio J. Vázquez Rodríguez
  • Representante de profesores: Ana I. Docampo Arocas
  • Representante de profesores: Santiago Comesaña Álvarez
  • Representante de pais e nais: Susana Mª García Rodríguez
  • Representante de pais e nais: Edorta López Suárez
  • Representante do persoal non docente: María Dolores López Pérez
  • Representante do concello: Susana Gómez Valencia
Persoal non docente
  • Administrativas: María Dolores López Pérez e Mª Paz Martín Gulias
  • Subalternos: Sara Victoria Delgado González, Mª Inmaculada Nieto Pajariño e Mª Rocío Rey Vázquez
  • Limpeza: Fátima Ramos Nespereira, Flora Fernández Fernández, Esperanza Gómez Estévez, Mª Dolores Pérez Saburido e Carmen Fernández Vázquez
 
 
Profesorado
  • Acordeón: María Celia Adrián Rodríguez e Sabela Caamaño Pérez
  • Canto: Ana Isabel Docampo Arocas E-mail
  • Clarinete: Santiago Comesaña Álvarez e Nicanor Domínguez Cid
  • Clave: Alicia Alcayna Jesús
  • Contrabaixo: Gustavo Adolfo Barcia González
  • Fagot: Graciela Mª López Varela
  • Frauta: Carlos Núñez Deza e Francisco Seoane Fonterosa
  • Frauta de bico: Francisco Victoria Cánovas
  • Fundamentos de composición: Delfín Álvarez Martínez, María García-Mendoza Fernández, Xoán Antón Vázquez Casas e Xabier Mariño Álvarez
  • Gaita Galega: Iván Abal Pulleiro
  • Guitarra: Marcos Díaz Fuentes E-mail, Juan Enrique González Miguens, Agustín Lage Domínguez e  Ana Yáñez Ríos
  • Historia: Lorena López Cobas
  • Linguaxe musical: Mila Gómez Fandiño, Jesús Alfonso González Selas, Ana Rosa Morán Viera, José Manuel Valugo Rúa, Margarita Pardavila Pazos, Leticia Díaz Santana e Ainhoa de Lózar Benéitez
  • Oboe: Esteban Vaquero Baquero
  • Órgano: Mª Soledad Mendive Zabaldica
  • Percusión: Darío González Faílde e Marcos Manuel Vázquez Rodríguez
  • Piano: , Ángel Hilario Benigni de León, Isabel Feijóo Puente, Raúl Santos Álvarez, Jorge Fernández Taboada, Carlos Iglesias Borrajo, Xoán Manuel Iglesias Losada E-mail, Purificación Iglesias Pateiro E-mail, Mª del Pilar López Fdez. E-mail, Cristina Rodríguez Boado, Rosa Mª Salceda Cibeira 
  • Saxofón: Emilio José Vázquez Rodríguez e José Luis López Sánchez
  • Trombón: Antonio Caneda Zamar E-mail
  • Trompa: Jorge Manuel Fuentes Arce
  • Trompeta: Rubén Freire Bermúdez
  • Tuba: Pablo Doval Golmar
  • Viola: Pablo Fernández Fidalgo
  • Violín: María Rosa de la Vega Pérez, Raquel Carrera Álvarez E-mail, Mª Enriqueta Lama Quintela, Natalija Pociene
  • Violoncello: José Benito Torres González
 

Departamentos

Departamento Xefe/a de departamento
Música Tradicional Iván Abal Pulleiro
Composición Xoán Antón Vázquez Casas
Canto Ana Isabel Docampo Arocas
Corda pulsada Juan Enrique González Miguéns
Instrumentos antigos Mª Soledad Mendive Zabaldica
Vento metal Rubén Freire Bermúdez
Vento madeira Santiago Comesaña Álvarez
Percusión Darío González Faílde
Linguaxe musical Mila Gómez Fandiño
Conxunto Francisco Seoane Fonterosa
Tecla Ángel Hilario Benigni de León
Piano acompañante Xoán M. Iglesias Losada
Corda friccionada Mª Rosa de la Vega Pérez
 
COORDINACIÓNS COORDINADOR/A
EDLG                                                                                                     Lorena López Cobas
TIC´S                                                                                                     Jorge Fernández Taboada
BIBLIOTECA                                                                                          Francisco Seoane Fonterosa
CCORDINACIÓN GRAO ELEMENTAL                                                    Agustín Lage Domínguez     
 
SECCIÓNS BILINGÜES COORDINADOR/A
 INGLÉS                                                                                                           Carlos Núñez Deza                                                                      
e

Paixón pola música

Dedicámonos á formación musical do máis alto ykhouwfu. Cartier Uhren nivel, buscando a excelencia na creación e interpretación.
Acceder aquí

Tel
vento contrabaixo

omega orologi prezzi
Humble Classic Fusion All Black
Omega Seamaster Automatisch
Speedmaster Omega
köpa Cartier klocka



    Persoal docente

    Curso 2016-17

    PROFESOR/A ESPECIALIDADE TITORIAS
    INFORMACIÓN CARGOS Acordeón Padrón Gomez, Marcos Acordeón Luns de 17 a 18 h.  XD Calvo Meizoso, Virginia Acordeón Venres de 21 a 21:30 h. Canto Collazo Alonso, María Gloria Canto Mércores de 19 a 20 h. Rodríguez Fariña, María Concepción Canto Luns de 21 a 22 h. Web  XD Corda Simoes Blanco, Antonio Contrabaixo Xoves de 20 a 21 h. Vicente Santacruz, Salvador Javier Viola Martes  de 18 a 19 h. González Artime, C. Micaela Violín Mércores de 17 a 18 h.  XD Heredia Cegarra, Sergio  Violín  Luns de 21 a 22 h.   Info Lamas Carral, Xacobe Violín Xoves de 18 a 19 h. Quintillán Núñez, Marina Violín Luns de 17 a 18 h. Pocius, Mykolas Violín Luns de 17 a 18 h Pérez Iglesias, Elena Violoncello Luns de 21 a 21:30 h. Pérez Álvarez, Víctor Manuel Violoncello Venres de 18 a 19 h. Nogueira Pérez, Cristina Violoncello Venres de 15:30 a 16:00 h. Corda Pulsada Bonamis Pérez, Bruno Guitarra Martes de 18 a 19 h. Fernández Ibuzquiza, Fernando Guitarra Mércores de 17 a 18 h.  XD Valle Gutiérrez, Miguel Ángel Guitarra Xoves de 16 a 17 h. Fundamentos Carro Martínez, José Luis Fundamentos Martes de 21 a 22 h.  XD Gómez Cernadas, Juan Carlos Fundamentos Luns de 20 a 21 h. Pedrosa Ruiz, José Luis Fundamentos Martes de 16 a 17 h Sicilia Poyato, Carmen Rocío Historia da Música Xoves 19 a 19:30 h. Pena Fernández, Rosa Mª Historia da Música Venres 21 a 21:30 h. Linguaxe Musical Ardao Vilageliu, Mª Carmen  Linguaxe Musical Luns de 20 a 20:30 h. e Martes de 20 a 20:30 h. Couto Ogando, Verónica Linguaxe Musical Luns de 21 a 22 h. Coordinadora Grao Elemental Fernández Vila, Ana Gloria Linguaxe Musical Luns de 21 a 21:30 h. Pérez Pintos, Mª Soledad Linguaxe Musical Martes de 16:00 a 16:30 h. Portas Conde, Iria Linguaxe Musical Luns de 21 a 21:30 h. e Xoves de 16 a 16:30 h.  XD Sánchez Ordaz, Nanette Linguaxe Musical Martes de 20 a 20:30 h. e Xoves de 21 a 21:30 h. Música Antiga Alvar Vázquez, Antonio Frauta de Bico Luns de 18:00 a 19 h. Artal Moreno, P. Arquímedes Viola da Gamba Venres de 19 a 20 h.   Web  XD Mangana Izquierdo, Verónica Clave Mércores de 18 a 19 h.  Uxía Delgado Instrumentos de Corda Pulsada do Renacemento e do Barroco Percusión González Outumuro, David Percusión Luns de 20 a 21 h. Web Coord. Equipo de dinamización da lingua galega Pérez Mestre, Jorge César Percusión Martes de 21 a 22 h. Info  XD Piano Álvarez González, Mª Emilia Piano Luns de 21 a 21:30 h. Cabaleiro Paz, Lorena Piano Mércores de 20 a 21 h. Camacho González, Víctor Piano Xoves de 17 a 17:30 h. Candisano Mera, J. Agustín Piano Martes de 20:30 a 21:30 h Comesaña Estévez, Fernando Piano Luns de 21:30 a 22 h. e Martes de 21:30 a 22 h. Coordinador Biblioteca Del Rio Meijide, Javier Piano Luns de 20 a 21 h. Dueñas Roca, Mauro Abel Piano Luns de 21 a 22 h. Eiroa Mene, Alberto Piano Mércores de 19 a 19:30 h. Folgar Ferreiro, Leticia Piano Martes de 19 a 20 h.  XD Piano Acompañante García García, Gonzalo Piano Venres de 15 a 16 h. González Alborés, Débora Piano Martes de 20 a 21 h. Grela González, Pedro Antonio Piano Venres de 15 a 16 h. Iglesias Fernández, José Piano Martes de 16 a 16:30 e Venres de 16 a 16:30 h. Jorge Castro, Teresa Piano Mércores de 16 a 16:30 h. e de 21:30 a 22 h. López Suárez, Edorta Piano Mércores de 16 a 16:30 h. Martínez Díaz, Evelia Piano Mércores de 21 a 21:30 h. e Venres de 21 a 21:30 h. XEFA DE ESTUDOS Martínez Iglesias, Luis Piano Mércores de 20 a 21 h. SECRETARIO Reguilón Cabeza, José Luis Piano Martes de 15 a 16 h.  XD Vila Alonso, Alberto Piano Mércores de 15 a 16 h Vilas Alonso, Alberto Piano Martes de 15:30 a 16 h. e de 21 a 21:30 h. Vento Madeira Iván Maia Clarinete Luns de 15:30 a 16 h. Collarte Bangueses, Rubén Clarinete Luns de 19:30 a 20:30 h. Domínguez Cid, Nicanor Clarinete Luns de 17 a 18 h. Vázquez de la Fuente, Federico Ramón Clarinete Luns de 18 a 19 h. Calatayud Mas, Ferrán Fagot Venres de 20 a 21 h. Lariño Rodal, Iago Frauta traveseira Luns de 21 a 22 h.  Coord. TICS Vidal Crespo, Adelaida Frauta traveseira Venres de 15 a 16 h. Garrido Caneiro, David Oboe Luns de 21 a 22 h.  XD Estellés Olveira, Pablo Saxofón Martes de 16 a 17 h.  XD Música de cámara e conxunto López Pereira, Begoña Saxofón Martes de 15 a 16 h. Vento Metal Cortés Franqueira, Raúl Trombón de varas Xoves de 18 a 19 h. Rodríguez Hidalgo, Miguel Ángel Trompa Martes de 16 a 17 h.  XD Magdalena Calvo, Sebastián Trompeta Venres de 13 a 14 h. Mora Souto, Francisco Trompeta Luns de 19 a 20 h.  Coord. Calidade do Centro Pérez Arias, Jose Trompeta Xoves de 13 a 14  VICEDIRECTOR Lavía Fontán, Francisco Tuba Luns de 18 a 19 h.

     

    ¡Seguídenos nas RRSS! octubre 2017 L M X J V S D « Sep       1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31   FSE advertisement FACEBOOK Entradas recentes
    • Acto apertura curso 2017/18
    • Apertura de novas prazas vacantes de viola
    • Nominación aos III Premios Redacción Médica á Sanidade Galega
    • Concerto e Masterclass de Alejandro Garrido (viola)
    • HORARIOS CURSO 2017-2018
    • RSS
    Deseñado por Corenteoito.com | Conservatorio Profesional de Música Manuel Quiroga 2017 Conozca nuestra Política de privacidad y cookies y Aviso legal

    _xpMp sM_OJO vento contrabaixo Organigrama - Conservatorio Profesional de M

    Organigrama - Conservatorio Profesional de M vento contrabaixo

    Organigrama

     
    Equipo directivo
    • Directora: Purificación Iglesias Pateiro
    • Vicedirectora: Mª Celia Adrián Rodríguez
    • Secretaria: María García-Mendoza Fernández.
    • Xefa de estudos: Raquel Carrera Álvarez
    Consello escolar
    • Directora: Purificación Iglesias Pateiro
    • Secretaria: María García-Mendoza Fernández
    • Xefa de estudos: Raquel Carrera Álvarez
    • Representante de profesores: Isabel Feijóo Puente
    • Representante de profesores: Jorge Fernández Taboada
    • Representante de profesores: Mª Soledad Mendive Zabaldica
    • Representante de profesores: Gustavo Adolfo Barcia González
    • Representante de profesores: Emilio J. Vázquez Rodríguez
    • Representante de profesores: Ana I. Docampo Arocas
    • Representante de profesores: Santiago Comesaña Álvarez
    • Representante de pais e nais: Susana Mª García Rodríguez
    • Representante de pais e nais: Edorta López Suárez
    • Representante do persoal non docente: María Dolores López Pérez
    • Representante do concello: Susana Gómez Valencia
    Persoal non docente
    • Administrativas: María Dolores López Pérez e Mª Paz Martín Gulias
    • Subalternos: Sara Victoria Delgado González, Mª Inmaculada Nieto Pajariño e Mª Rocío Rey Vázquez
    • Limpeza: Fátima Ramos Nespereira, Flora Fernández Fernández, Esperanza Gómez Estévez, Mª Dolores Pérez Saburido e Carmen Fernández Vázquez
     
     
    Profesorado
    • Acordeón: María Celia Adrián Rodríguez e Sabela Caamaño Pérez
    • Canto: Ana Isabel Docampo Arocas E-mail
    • Clarinete: Santiago Comesaña Álvarez e Nicanor Domínguez Cid
    • Clave: Alicia Alcayna Jesús
    • Contrabaixo: Gustavo Adolfo Barcia González
    • Fagot: Graciela Mª López Varela
    • Frauta: Carlos Núñez Deza e Francisco Seoane Fonterosa
    • Frauta de bico: Francisco Victoria Cánovas
    • Fundamentos de composición: Delfín Álvarez Martínez, María García-Mendoza Fernández, Xoán Antón Vázquez Casas e Xabier Mariño Álvarez
    • Gaita Galega: Iván Abal Pulleiro
    • Guitarra: Marcos Díaz Fuentes E-mail, Juan Enrique González Miguens, Agustín Lage Domínguez e  Ana Yáñez Ríos
    • Historia: Lorena López Cobas
    • Linguaxe musical: Mila Gómez Fandiño, Jesús Alfonso González Selas, Ana Rosa Morán Viera, José Manuel Valugo Rúa, Margarita Pardavila Pazos, Leticia Díaz Santana e Ainhoa de Lózar Benéitez
    • Oboe: Esteban Vaquero Baquero
    • Órgano: Mª Soledad Mendive Zabaldica
    • Percusión: Darío González Faílde e Marcos Manuel Vázquez Rodríguez
    • Piano: , Ángel Hilario Benigni de León, Isabel Feijóo Puente, Raúl Santos Álvarez, Jorge Fernández Taboada, Carlos Iglesias Borrajo, Xoán Manuel Iglesias Losada E-mail, Purificación Iglesias Pateiro E-mail, Mª del Pilar López Fdez. E-mail, Cristina Rodríguez Boado, Rosa Mª Salceda Cibeira 
    • Saxofón: Emilio José Vázquez Rodríguez e José Luis López Sánchez
    • Trombón: Antonio Caneda Zamar E-mail
    • Trompa: Jorge Manuel Fuentes Arce
    • Trompeta: Rubén Freire Bermúdez
    • Tuba: Pablo Doval Golmar
    • Viola: Pablo Fernández Fidalgo
    • Violín: María Rosa de la Vega Pérez, Raquel Carrera Álvarez E-mail, Mª Enriqueta Lama Quintela, Natalija Pociene
    • Violoncello: José Benito Torres González
     

    Departamentos

    Departamento Xefe/a de departamento
    Música Tradicional Iván Abal Pulleiro
    Composición Xoán Antón Vázquez Casas
    Canto Ana Isabel Docampo Arocas
    Corda pulsada Juan Enrique González Miguéns
    Instrumentos antigos Mª Soledad Mendive Zabaldica
    Vento metal Rubén Freire Bermúdez
    Vento madeira Santiago Comesaña Álvarez
    Percusión Darío González Faílde
    Linguaxe musical Mila Gómez Fandiño
    Conxunto Francisco Seoane Fonterosa
    Tecla Ángel Hilario Benigni de León
    Piano acompañante Xoán M. Iglesias Losada
    Corda friccionada Mª Rosa de la Vega Pérez
     
    COORDINACIÓNS COORDINADOR/A
    EDLG                                                                                                     Lorena López Cobas
    TIC´S                                                                                                     Jorge Fernández Taboada
    BIBLIOTECA                                                                                          Francisco Seoane Fonterosa
    CCORDINACIÓN GRAO ELEMENTAL                                                    Agustín Lage Domínguez     
     
    SECCIÓNS BILINGÜES COORDINADOR/A
     INGLÉS                                                                                                           Carlos Núñez Deza                                                                      
    e

    Paixón pola música

    Dedicámonos á formación musical do máis alto ykhouwfu. Cartier Uhren nivel, buscando a excelencia na creación e interpretación.
    Acceder aquí

    Tel
    vento contrabaixo